Svatební Dary

Zážitkové svatební dary

Nemrzí-li Vás představa, že z vašeho svatebního dar nebudou novomanželé po zbytek života utírat prach a chcete-li darovat něco originálního, pak se můžete mladým manželům darovat nějaký nevšední zážitek. Nakonec, trefíte-li se novomanželům svatebním darem do gusta, pak může být právě svatební dar od Vás tím nejtrvalejším, tedy nezapomenutelnou vzpomínkou.

Zážitkový svatební dar je darem pro oba novomanžele a měl být příjemnou vzpomínkou na společné chvíle. Proto dříve než nějakým zážitkem novomanžele obdarujete, zvažte, zda je skutečně tandemový seskok z letadla snem novomanželů, či spíše Vaším. Nabídka zážitkových svatebních darů je velmi široká a záleží jen na povaze a zájmech novomanželů a Vaší štědrosti, který zážitek vyberete. Pro Vaši inspiraci jsme zde připravili několik tipů na zážitkové svatební dary od tradičních až po originální.

Tipy na zážitkové svatební dary:

 • Svatební cesta jako svatební dar
  Společné cestování patří k nejpěknějším zážitkům. Velmi oblíbeným a zároveň tradičním zážitkovým svatebním darem je svatební cesta, případně prodloužený víkend. Neriskujte, že ve Vámi vybraném termínu nedostanou novomanželé dovolenou a darujete jim poukaz cestovní kanceláře, ve které si sami vyberou, kdy by chtěli jet. K nejoblíbenějším patří tradičně exotické destinace u moře či v horách. Prodlouženým víkendům pak vévodí města prodchnutá romantikou, jako jsou Paříž, Benátky, Řím, Taormina, Amsterdam, Bruggy, Tallin, Lisabon atp.
 • Wellness svatební dar
  Nejednoho vyčerpají svatební přípravy a nervozita. Milým svatebním darem k opětovnému načerpání sil tak může být relaxační víkend v lázních či horském wellness hotelu. Velmi oblíbené jsou i nejrůznější typy masáží pro dva.
 • Taneční pro dospělé
  Taneční pro dospělé jsou velmi oblíbeným svatebním darem. Ocení je nejen úplní taneční začátečníci, ale i pokročilí si zde mohou zopakovat společenské tance a přiučit se i něčemu novému. Kurzy tance jsou nejen společenskou událostí, ale novomanželé si zde užijí i mnoho legrace.
 • Kurzy vaření pro novomanžele
  Chvíle strávené u plotny nemusí být jen domácí povinností. Vaření je umění a vezme-li se za správný konec pak i zábava. Jsou-li novomanželé milovníci dobrého jídla, pak je určitě potěšíte společnými kurzy vaření, ve kterých nejen ochutnají spoustu specialit, ale užijí si i mnoho zábavy.
 • Romantika v restauraci
  Zůstaňme ještě chvíli u jídla. Dalším naším tipem na zážitkový svatební dar je poukaz na romantickou večeři v luxusní či tematické restauraci. Velmi populární jsou pravěké restaurace, kde si novomanželé vyzkoušejí pravěké stolování a ochutnají speciality doby ledové. Oblíbenou klasikou jsou degustační menu kuchyní z různých koutů světa. Novomanžele vinaře pak můžete nadchnout večerem s degustací vín.
 • Adrenalinový svatební dar
  Netrpí-li novomanželé závratí a mají-li dobrodružného ducha, pak je můžete překvapit adrenalinovým svatebním darem. Tím může být bungee jumping, seskok padákem, let horkovzdušným balónem, létání ve větrném tunelu, paragliding, zorbing, výlet na skákacích botách atp.
 • Roční vstupenka do aquaparku, zoo či na bowling
  Darovat roční vstupné do bazénu nebo do zoo je skvělý tip na svatební dar pro ty, kteří si nejsou jisti vkusem novomanželů a nevědí, co by se jim mohlo hodit. Vyberte jakoukoli oblíbenou místní organizaci, kam oba dva novomanželé rádi chodí a překvapte je tímto praktickým a originálním dárkem!
 • Dobrý skutek jako svatební dar
  Jsou-li novomanželé stiženi filantropií, pak jistojistě uděláte terno, darujete-li jim jako svatební dar dobrý skutek jejich jménem. Vybírat můžete z mezinárodních záchranných organizací, ale třeba i z místních domovů pro seniory, psích útulků, nemocnic, škol… podle toho, jaká pomoc myslíte, že by novomanžele potěšila. Výhodou dobrého skutku jako svatebního daru je, udělá radost hned dvakrát.