Svatební Dary

Svatební dary pro ženicha a nevěstu

Nenapadá-li Vás žádný svatební dar, který by potěšil oba novomanžele, nezoufejte. Není proti tradici, obdarujete-li každého z novomanželů zvlášť. Svatební dar, který vychází z přání a zálib novomanželů je jistě potěší a nejde své využití.

Výběr svatebních darů pro nevěstu a pro ženicha by se neměl řídit tím, že jste s ženichem seděl ve stejné lavici devět tříd, kdežto nevěstu moc neznáte. Ačkoli nepředpokládáme, že by si novomanželé mohli závidět, hodnota obou darů by měla být stejná a to nejen cenově, ale i co se jejich využití týče. Není vhodné, darujete-li ženichovi model letadla, darovat nevěstě multifunkční utěrky.

Za tradiční oddělené svatební dary pro nevěstu a pro ženicha platily většinou šperky. Nevěsta dostávala náhrdelník, náramek nebo náušnice a ženich pak např. zlatou sponu na kravatu, luxusní manžetové knoflíčky apod. Darovat však můžete téměř cokoli, o čem víte, že novomanžele potěší. Rozhodnete-li se obdarovat každého z novomanželů zvlášť, jsou Vaše možnosti výběru svatebních darů nejširší. Na ukázku zde uvádíme pár tipů na dary pro ženicha a nevěstu.

Svatební dar pro ženicha:

Svatební dar pro nevěstu: